عروسکده

کراتین مو چیست

کراتین مو چیست؟ با استفاده از کراتین،آسیب های ناشی از به کار بردن مواد شیمیایی از قبیل رنگ مو ، دکلره ، فر ، صافی و همچنین استفاده طولانی مدت و مکرر لوازم حرارتی مثل اتوی مو و سشوار را ترمیم کرده و مو را به حالت صاف –نرم و براق برمی گرداند.

کراتین مو چیست؟

کراتینه مو نوعی درمان برای موهای آسیب دیده است. استفاده از رنگ موهای شیمیایی، آلودگی هوا، عدم تغذیه مناسب و … به مرور موها را خشک و کدر کرده از درخشندگی و جلای موها کم می کند. در این افراد موها بسیار بد حالت و وز دیده می شوند.

کراتین مو در واقع یک پروتئین در مو است که در موهای خشک و وز کمتر وجود دارد. در این شیوه درمانی تارهای مو با استفاده از پروتئین پوشش داده می شود. ماندگاری این روش دائمی نیست و می توانید مجدد آن را تکرار کنید. برخی از انواع مواد کراتینه موجب صاف و لخت شدن موها می شوند اما در بقیه موارد تنها وز مو گرفته شده و حالت موها بهتر خواهد شد.

کراتین مو چیست؟

کراتین مو با ویتامینه کردن مو انجام می‌شود

اگر مو‌های شما ضعیف است و آسیب دیده ما به شما کراتین کردن مو را توصیه می کنیم . کراتین مو باعث صاف شدن و لخت شدن و ترمیم موهای آسیب دیده می شود. ویژگی دیگر کراتین مو براق شدن مو است و باعث می شود موهایی براق و زیباتر داشته باشید.

حتماً برای شانه کردن موهای خود دچار دردسر شده‌اید. ممکن است بعد از هر بار دوش گرفتن تعدادی از موهای شما بر اثر شانه کردن کنده ‌شود و این اتفاق آزاردهنده انرژی روز شما را بگیرد و برایتان حکم دغدغه را داشته باشد.

اما نگران نباشید هر اتفاقی یک چاره‌ای دارد. در اینجا کراتین مو به کمک شما می‌آید. فکرش را بکنید بعد از کراتینه کردن مو، بعد از حمام رفتن موهای شما توسط یک سشوار ملایم و به کمک انگشتان دست به راحتی صاف و بدون گره می‌شود.

همچنین این روش بسیار مناسب افرادی است که طرفدار موهای صاف و لخت هستند. با این کار قبل از مهمانی نیازی ندارید تا با حرارت اتو، موهای خود را صاف کنید. چرا که با اتو کشیدن مداوم موها، آسیب جدی به ساقه موهایتان می‌زنید.

این پروتئین از جنس موهای شما برای چند ماه متوالی محافظت می‌کند. البته این موضوع بستگی به جنس موهای شما و همچنین نحوه نگه‌داری و مراقبت شما دارد. بعد از چند ماه که احساس کردید اثری از مواد کراتینه روی موهایتان باقی نمانده، می‌توانید مجدد این کار را با مشورت آرایشگر خود انجام دهید و با موهای وز خود خداحافظی کنید.

دوام و ماندگاري كراتين و ريباندينگ چقدر است؟

كراتين يك روش موقت است و بسته به نوع مواد مصرفي از دو تا شش ماه دوام دارد البته براي ماندگاري كراتين توي اين بازه زماني نياز به مراقبت هاي ويژه است.

اما ريباندينگ مو و نانو ريباندينگ دوام دائمی داشته و مو هیچ‌وقت به حالت اول برنمی‌گردد فقط ريشه رشد كرده و نياز به ريشه گيري دارد بعد از سه تا شش ماه.

مراقبت هاي بعد از كراتين كردن مو چيست؟

 • استفاده از شامپوهاي فاقد سولفات و فاقد سديم
 • رنگ نكردن و دكلره نكردن موها
 • شنا نكردن در آب دريا و آب‌هایی كه كلر دارند
 • استفاده از روغن آرگان اصل مرغوب و ماسك موي داخل حمام حاوي آرگان
 • رعايت مدت زمان ٤٨ تا ٧٢ ساعت قرنطينه پس از انجام كراتينه
 • استفاده از برس چوبي جهت برس كردن موها
 • در صورت شنيون كردن موها و استفاده از تافت و ژل مو حتماً مو پس از مهماني شسته شود

مراقبت هاي بعد از كراتين كردن مو چيست؟

انواع مختلف کراتین مو چیست؟

همانطور که پیشتر گفته شد مانند هر اقدام زیبایی و درمانی دیگری، کراتینه کردن مو نیز تحت شرایط مختلفی انجام می شود. انواع مختلف کراتینه مو شامل موارد زیر است:

 1. کراتیه احیایی
 2. کراتینه برزیلی

کراتینه احیایی

بزرگترین مزیت کراتینه احیایی آن است که در هنگام استفاده از این روش ماده مضر فرمالدهید آزاد نمی شود. این روش کراتینه مو وزی موها را از بین برده ولی موها را لخت و خیلی صاف نمی کند. این روش برای افرادی مناسب است که قصد ندارند موهای خود را صاف کنند ولی از وزی موهای فر خود خسته شده اند.

استفاده از این روش این امکان را برای افراد فراهم می کند که به موهای خود به سادگی حالت دهند. در این روش موها به طور کامل با مواد کراتینه کردن مو پوشیده شده و با استفاده از اتو مو و سشوار بر روی مو تثبیت می شوند.

کراتینه برزیلی

این روش از کراتینه کردن با هدف صاف کردن موها در عین حفظ حجم مو استفاده می شود. این روش از کراتین گذاشتن مو بیشتر برای افرادی که موهای فر دارند مناسب است.

در واقع موی این افراد در مقابل رطوبت بسیار حساس بوده و در صورت استفاده از سایر روش های صاف کردن، به محض مواجه شدن با رطوبت دوباره فر می شود. مراحل کراتینه برزیلی مو شامل موارد زیر است:

 • تمیز و خشک کردن مو
 • قرار دادن مواد کراتینه روی موی
 • خشک کردن مو با سشوار و برس گرد فلزی
 • اتو کشیدن مو
 • این کراتینه مدتی بین 3-6 ماه اثر خواهد داشت و مانند کراتینه احیایی فاقد فرمالدهید است.

تفاوت بین بوتاکس مو و کراتین چیست؟

بسیاری از کراتین ها شامل مواد شیمیایی (معمولا فرمالدیید) هستند که می توانند بوی نسبتاً ناخوشایندی تولید کنند و گاهی موجب خارش برای کسانی می شوند که پوست حساسی دارند.

با این حال، همانطور که قبلاً گفتیم، بوتاکس مو یک درمان شیمیایی نیست – بنابراین، شما می توانید کم تر در معرض حساسیت های قوی یا حساسیت های پوست سر قرار بگیرید.

تفاوت بین بوتاکس مو و کراتین چیست؟

 مزایا بوتاکس مو

 1. عمل کراتینه کردن مخصوص انواع مو می باشد و شما می توانید متناسب با هر جنس مویی از کراتینه استفاده نمایید. بدین معنی که می توان مو های ضعیف، باریک، فر، موج دار، مجعد، ضخیم، زبر، خشن، شکننده، انتها شکاف و … را کراتینه کرد و عمل کراتینه بر روی همه آن ها اثرگذاری کامل دارد.
 2.  بعد از کراتینه مو ها کاملاً صاف و به صورت یک دست خواهند بود؛ بنابراین لازم نیست که مرتباً مو ها را اتو کنید و یا حالت دهید. این ویژگی باعث می شود که شما از شر حالت دهنده ها و صرف وقت زیاد برای حالت دادن به مو های خود خلاص شوید. همچنین در مواقعی که عجله دارید، مو های کراتینه شده و منظم به شما ظاهری مرتب و آراسته می دهند و باعث می شوند دائماً جذاب به نظر برسید.
 3. عمل کراتینه به نسبت سایر اعمال صافی بسیار ایمن تر و سالم تر می باشد و اگر از مواد اصلی استفاده شود، عوارض منفی ماندگاری به دنبال ندارد. شما می توانید از کراتین ترمیمی – صافی استفاده کنید و در عین اینکه مو هایتان صاف و اتو کشیده خواهد شد، به تقویت و تغذیه ساختار مو نیز بپردازید و درمان مو ها را همزمان با صافی انجام دهید.
 4. یکی دیگر از ویژگی های کراتین تراپی قابلیت استفاده آن برای خانم ها و آقایان می باشد. یعنی هم خانم ها و هم آقایان می توانند مو های خود را کراتینه کنند و از صافی دائم لذت ببرند. همچنین شما می توانید با یک بار خرید مواد کراتینه مو در تهران هم مو های خود را کراتینه کرده و هم مو های خانمتان را کراتین کنید و این ویژگی از صرف هزینه های بیشتر برای خرید دو نوع ماده صاف کننده ( یکی برای خودتان و یکی برای خانم تان ) جلوگیری می کند. اما اگر بخواهید از صاف کننده های دیگر استفاده کنید باید هم برای خود و هم جداگانه برای خانمتان هزینه کنید.
 5. اثر کراتین تراپی یا کراتینه کردن مو ها ماندگار و طولانی مدت است و تا ماه ها شما را از اتو و مواد صاف کننده دیگر بی نیاز می سازد. همچنین با استحمام و حالت دادن، صافی مو ها از بین نمی رود و پایداری بالایی دارد. هزینه ای که برای کراتین می شود کمتر از هزینه هایی است که در چند ماه صرف آرایشگاه و حالت دادن مو های خود می کنیم.

کراتین مو چیست

عوارض کراتینه مو برای همه و زنان باردار

 • استنشاق فرمالدهید سوزش گلو، سرفه، خارش چشم و خونریزی از بینی را در پی دارد.
 • فرمالدهید موجود در مواد کراتینه موجب افزایش خطر ابتلا به بیماری هایی مانند سرطان و بیماری ALS، بیماری های مزمنی هم چون آسیب به سیستم عصبی مرکزی، سردرد، افسردگی، تغییرات خلقی، بی خوابی، حساسیت، اختلال حافظه و تعادل می شود .
 • مادران باردار در طول بارداری باید در مکان هایی که کراتینه مو انجام می شود قرار نگیرند و همچنین در این دوران به هیچ وجه موهای خود را کراتینه نکنند زیرا عوارض خطرناکی برای جنین و مادر دارد.
 • اگر دچار آسم، برونشیت یا هر گونه مشکل تنفسی دیگر باشید، نسبت به فرمالدهید حساس تر از دیگران خواهید بود و علائم قرار گرفتن در معرض فرمالدهید مانند آبریزش و سوزش چشم، سوزش گلو، خونریزی بینی به محض تماس و استنشاق فرمالدهید بروز خواهند کرد.

جایگزین های کراتینه مو

تهیه بهترین مواد کراتینه مو در تهران کراتینه مو می تواند موهای شما را صاف و براق کند. این در حالی است که خیلی از محصولاتی به طور طبیعی وجود دارند که می توانند همان تأثیر را برای موهایتان داشته باشند و جایگزین‌های مناسبی برای کراتینه مو باشند.

موهای فر و مجعد معمولاً از موهای دیگر خشک تر هستند. بیش از ۳ یا ماکزیمم ۴ بار در هفته موهایتان را نشویید. بیش از حد شامپو کردن موها، می تواند روغن طبیعی سر را از بین ببرد.

از ماسک موی مناسب برای موهایتان استفاده کنید و برای بهتر شدن حالت موهایتان بعد از حمام از کرم مو استفاده کنید. اگر موهای فر دارید که سریع وز می شوند، می توانید برای تقویت حالت موی خود از کرم موهای مخصوص موی فر استفاده کنید.

 این برند فرانسوی محبوب، محصولاتی کاملاً تخصصی برای مو تولید می کند. چنین محصولاتی برای حفظ سلامت موها ضروری است. تنها ایراد این محصول، قیمت بالای آن است. اگر به دنبال محصولی با قیمت مناسب تر می گردید، می توانید از کرم موی گارنیر حاوی آواکادو و شی باتر استفاده کنید.

موهایتان را با محصولات خوب رطوبت رسانی کنید تا براق تر، قوی تر و نرم تر شوند. محصولات طبیعی رطوبت رسان وجود دارند که می توانند به موهایتان و پوست سرتان کمک کنند تا سالم باشند. این محصولات عبارتند از:

 • روغن زیتون
 • روغن آرگان
 • روغن نارگیل
 • شی باتر (shea butter)
 • روغن آفتاب گردان

سخن پایانی

سایت عروسکده مرکز معتبر فروش انواع مواد کراتین مو در سرتاسر تهران می باشد. برای خرید مواد کراتین مو می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با همکاران ما تماس بگیرید و بهترین ها را از ما بخواهید.

2 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تصویر خبرنامه
سفارش و مشاوره: 09128702614
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟