عروسکده

مرکز فروش شامپو قلیایی در تهران

به دلیل حساس بودن پوست سر بهتر است برای تمیز کردن موها، از شامپوهای ملایم استفاده شود. توصیه می کنیم از شامپو های قلیایی استفاده کنید. برای تهیه این نوع شامپو به مرکز فروش شامپو قلیایی در تهران مراجعه کنید و بهترین شامپو با بالاترین کیفیت را از ما بخواهید.

توصیه دیگر این است که از شامپو بچه استفاده کنید، در صورتی که شامپو بچه با موی شما سازگار نیست، از شامپوهایی استفاده کنید که PH آن 5 باشد، زیرا این (PH میزان اسیدی و قلیایی بودن شامپو) بسیار نزدیک به اسیدیته نرمال پوست سر است.

شامپو چیست؟

شامپو نوعی شوینده قلیایی است که چربی را در خود حل می کند و با توجه به ترکیبات موجود در آن به انواع مختلفی تقسیم می شوند.

در واقع در گذشته ای نه چندان دور، افراد از صابون برای شستن تمامی بدن خود، من جمله موها استفاده می کردند. صابون های مورد استفاده بیش از حد قلیایی بوده و تعادل پوست سر را به هم زده و زیبایی موها را از آن ها گرفته و به همین ترتیب گزینه های مناسبی نبودند.

شامپوهای امروزی به طور کلی به ده دسته تقسیم می شوند. اگر می خواهید موهای سالمی داشته باشید، باید یکی از انواع شامپو را مصرف کنید که برای موهای شما مناسب باشد.

مرکز فروش شامپو قلیایی در تهران

انواع شامپو درمانی

شامپوهای مختلف درمانی با هدف های متنوعی طراحی می شوند. این دسته از شامپوها با انواع مختلفی داشته و به منظور درمان مشکلات خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. این دسته از شامپوها شامل موارد زیر هستند:

 • شامپوهای مورد استفاده برای ریزش مو
 • شامپوهای مورد استفاده برای جلوگیری از شوره مو
 • شامپوهای درمان خارش پوست سر
 • این موارد تنها برخی از انواع شامپو درمانی برای مشکلات پوست و مو هستند.

pH چیست؟

pH مناسب پوست صورت تأثیر بسیار زیادی در سلامت پوست دارد به همین دلیل است که بسیاری از محصولات ادعا تعادل سازی پوست برای رسیدن به pH مناسب پوست صورت را دارند.

اما برای دانستن مفاهیم تعادل سازی پوست ابتدا باید به خوبی مفهوم pH  را شناخته و سپس pH مناسب پوست صورت و سر را بیان کنیم.

pH در واقع یک درجه بندی می باشد که اعداد ۱ تا۱۴ را شامل می شود و این مقیاس برای بیان درجه اسیدی بودن یا بازی بودن به کار می رود.

در واقع اگر pH عددی در حدود ۱ تا۷ را شامل شود در طیف اسیدی و اگر pH عددی بین ۷ تا ۱۴ را شامل شود آن را قلیایی یا بازی می نامند. و عدد ۷ را در این طبقه بندی خنثی حساب می کنند.

برای پیدا کردن شامپوی مناسب نکات زیر را در نظر داشته باشید

 1. اگر موهایتان خشک از شامپو و حالت دهنده هایی که غنی از مواد مرطوب کننده (Moisturizer) و نرم کننده (Emolient) است استفاده نمایید.
 2. برای موهای آسیب دیده از شامپوهایی با PH پایین (اسیدی) همچنین از حالت دهنده های حاوی پروتئین استفاده نمایید.
 3. به یاد داشته باشید موهای نازک احتیاج به شامپو و حالت دهنده های حاوی پروتئین و اجزاء اندام ساز دارند تا موها را پوشانده و استحکام ببخشند. لازم به ذکر است که شامپوهای پروتئینِ به داخل موهای شما نفوذ نمی کنند بلکه آن را پوشانده و پوش آن را بیشتر می کنند.
 4. برای موهای چرب از شامپوهایی با PH خنثی و بدون الکل استفاده نمایید. افراد با موهای چرب باید فقط هفته ای یک بار از کاندیشنر (حالت دهنده) استفاده نمایند.
 5. علاوه بر رعایت نکات فوق، همچنین با استفاده از روش آزمون و خطا چند نوع شامپوی مناسب برای موهایتان پیدا کنید و به صورت یکی در میان از آن‌ها استفاده نمایید تا بهترین نتیجه را بگیرید.
 6. این که شامپو زدن باعث ریزش موها می شود افسانه ای بیش نیست. موهایتان چرب باشد و یا خشک فرقی ندارد، بسته به نوع مو، شرایط آب و هوایی و نوع فعالیت فیزیکی تان هر وقت لازم شد موهایتان را شامپو نمایید، حتی اگر هر روز باشد، فقط شامپو زدن صحیح را به یاد داشته باشید.
 7. شامپو کردن موها سطح سبوم پوست سر(چربی طبیعی پوست) را کاهش می دهد برای حل این مشکل در مورد موهای خیلی خشک می توان موها را شب هنگام با روغن بادام یا زیتون چرب نموده و صبح روز بعد شامپو نمود.

برای پیدا کردن شامپوی مناسب نکات زیر را در نظر داشته باشید

شامپو براي موهاي خشک و چرب

موهاي خشک را بايد با شامپوهاي چرب حاوي “کاد” و “قطران” و “لسيتين” شست و شو داد. موهاي چرب را نيز بايد با فرآورده هاي “جوهر سدر” تميز کرد. برای حفاظت از موهای خود می توانید از روغن آرگان استفاده نمایید، برای اطلاع از قیمت روغن آرگان اصل در تهران می توانید به وبسایت ما مراجعه کنید.

براي موهاي چرب همچنين از شامپوهاي خشک که به صورت پودر هستند و نيازي به خيس کردن ندارند، استفاده مي شود. البته شامپوهاي خشک، لزوم شست و شو با آب و صابون يا شامپوي معمولي را هر چند بار يک بار منتفي نمي کند.

در مواقعي که بعد از شامپو کردن ، مو کدر مي شود و همه چربي مو از بين مي رود، لازم است که مقدار کمي چربي به مو برسد تا مو نرم و براق گردد.

براي اين منظور بايد از “بريانتين ها” به صورت مايع و به مقدار کم استفاده شود. البته براي موهاي چرب توصيه نمي شود. در موهاي چرب از”لوسيون هاي چربي گيرنده”، براي زدودن چربي پوست سر نيز استفاده مي شود.

معنی قلیایی شدن پوست

در بحث تعادل سازی پوست معنی قلیایی شدن پوست اینگونه توضیح داده می شود: در صورتی که pH مناسب پوست صورت کمی بالاتر از حالت اسیدی نرمال باشد گفته می شود pH قلیایی شده است که در این صورت پوست محل تجمع انواع باکتری ها می شود.

اما در طول روز قلیایی شدن پوست یک فرآیند معمولی و موقتی روی یک پوست نرمال می باشد که حدوداً ۳ ساعت طول می کشد اما در پوست های خشک این مدت زمان بیشتر بوده و بنابراین آسیب بیشتری به پوست وارد می شود. برای تهیه شامپو مناسب به مرکز فروش شامپو قلیایی در تهران مراجعه نمایید.

چرا باید از شامپوهای متعادل با pH استفاده کنید؟

 1. سطح pH مو باید 3.7 باشد ، در حالی که سطح PH پوست سر باید 5.5 باشد.
 2. شامپوهای قلیایی باعث متورم شدن و باز شدن کوتیکول های مو شده و موها را حالت دار می کند. شامپوهای اسیدی باعث کوچک شدن الیاف موی کوتیکول ها و صاف قرار گرفتن روی ساقه مو می شوند و باعث صاف شدن مو می شوند
 3. برای حفظ این سطح ، از شامپوهایی با سطح PH 5.5 به پایین استفاده کنید. شامپوهای متعادل با pH همچنین عفونت های قارچی پوست سر را دور نگه می دارند.

چرا باید از شامپوهای متعادل با pH استفاده کنید؟

مرکز فروش شامپو قلیایی در تهران

قدرت پاک کنندگی زیاد دارد و برای پوست سر مضراست. معمولاً در آرایشگاه ها برای اینکه از پودر ریموو رنگ مو نتیجه بهتری گرفته شود یکبار از شامپو های قلیایی با مارک معتبر استفاده می کنند. پس از آن موها را کاملاً خشک کرده و از ریموور استفاده می کنند.

شامپو قلیایی  شامپویی است با PH 8.5 ، به این معنی که به اندازه یک رنگ مو قدرت نفوذ به کوتیکول مو را دارد. این شامپو یکی از بهترین شامپو ها جهت استفاده قبل از کراتینه کردن و ریموو کردن رنگ مو است.

در واقع قبل از کراتین ترمیمی یا صافی و قبل از ریموو کردن رنگ مو استفاده از این نوع شامپو کاملاً ضروری است. زیرا این شامپو موجب می شود نتیجه ای بهتر از کراتینه و ریمورر رنگ موی خود ببینید. مرکز فروش شامپو فری سولفات در تهران در وبسایت عروسکده.

عملکرد شامپو قلیایی بر روی تارهای مو به گونه ای است، وقتی که شامپو به تارهای مو آغشته می گردد، موجب باز شدن کوتیکول مو می شود.

بنابراین محصولاتی که با باز شدن کوتیکول تارهای مو عمل می کنند، از جمله کراتین، ریباندینگ، رنگ مو، دکلره، ریمور، بنابراین توصیه می شود قبل از استفاده از این محصولات بر روی موها ابتدا بهتر است با کمک شامپو قلیایی تارهای مو را آماده نمائیم.

مرکز فروش شامپو قلیایی در تهران

نحوه استفاده از شامپو قلیایی

 مرکز فروش شامپو قلیایی در تهران شامپو را به مقدار زیاد به موها بزنید و به مدت زمان 5 دقیقه موها را ماساژ دهید و سپس موها را آبکشی کنید. به غیر از این شامپو از شامپوها و نرم کننده های دیگر استفاده نفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تصویر خبرنامه
سفارش و مشاوره: 09128702614
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟