عروسکده

تفاوت ریباندینگ و کراتینه مو

تفاوت ریباندینگ و کراتینه مو ، اگر موهای بلندی دارید، حتماً تا به حال درباره کراتین و ریباندینگ مو شنیده اید. اما اگر نمی دانید کراتین مو چه تفاوتی با ریباندینگ دارید و یا کدام یک بهتر است، ما برای شما از تفاوت هر دو خواهیم گفت تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید. با ما همراه باشید.

موها و نقش مهمی که در سلامتی و زیبایی دارند

موها دنیای شگفت‌انگیز و زیبایی دارند که نشانه‌های گویایی از سلامتی را در خود نهفته دارند. به‌دلیل تأثیر بالای موها در زیبایی چهره افراد و بازخورد اجتماعی زیادی که این موضوع در پی دارد، همه مایلند موهای سالم و زیبایی داشته باشند. اما گاه عوامل گوناگون خارج از بدن با عوامل داخلی همراه شده و به مشکلاتی در سلامتی موها می‌انجامد. عوامل متعدد و گوناگونی از کاربرد رنگ موهای مختلف و متوالی تا سشوار و اتوی مو و استفاده از مواد شیمیایی گوناگون، به موها آسیب می‌زنند.

مجموعه این عوامل، نیاز و اشتیاق مردم به ترمیم کننده‌های مو را در سال‌های اخیر بیشتر کرده است. کراتینه کردن و ریباندینگ موها، دو مورد از رایج‌ترین و پرطرفدارترین روش‌های انجام این کار هستند. آگاهی از فرق ریباندینگ با کراتین در انتخاب روش مناسب برای ترمیم مو اهمیت زیادی دارد.

ریباندینگ مو چیست؟

همانطور که می دانید، آمینو اسید ماده اصلی تشکیل دهندۀ مو است. این آمینو اسید به صورت مو زنجیره‌ ای به یکدیگر وصل شده اند. در نتیجه شکل این زنجیر ها صاف بودن یا فر بودن مو را مشخص می کند. در پروسه ریباندینگ مو، ترکیبات شیمیایی مو از طریق مواد مخصوص سست و شکسته می شود تا برای ایجاد ساختاری جدید مجدد آماده شود. به این ترتیب شما با مواد ریباندینگ مومخصوص ابتدا زنجیر مو را می شکنید و آن را صاف می کنید.

از جمله مزایای ریباندینگ می توان به ظاهر جذاب و براق، نرم و ابریشم گون شدن بافت مو و حالت گیری آسان اشاره کرد. در عین حال بعد از ریباندینگ وزن مو به شدت کاهش یافته و سبک می شود. در عین حال باید به این مهم توجه داشته که ریباندینگ عوارضی هم دارد.

از جمله این عوارض می توان به آسیب پذیر شدن مو و پوست سر و نیاز به ترمیم اشاره کرد. شما بعد از ریباندینگ باید به صورت دائمی با مواد مخصوص به موهای خود رسیدگی کرده و آن را ترمیم کنید. در عین حال این روش دائمی است و شما دیگر موهای خودتان را نخواهید داشت. پس قبل از ریباندینگ مو حتما از تصمیم خود مطمئن شوید.

ریباندینگ مو چیست؟

مزایای ریباندینگ مو

 1. ریباندینگ باعث می‌شود که مو برای مدت زمان طولانی‌تر از روش‌های دیگر صاف و لطیف باقی بماند.
 2. ریباندینگ روش مناسبی برای حفظ مو در برابر آب و هوای شرجی و مرطوب است.
 3. پس از ریباندینگ مو نیازی به صاف کردن مو با سشوار یا اتو مو نخواهید داشت.

معایب ریباندینگ مو

 1. در صورتی که مواد ریباندینگ استاندارد و مناسب نباشند، ممکن است موها دچار سوختگی، ریزش یا حتی شکنندگی شوند.
 2. ریباندینگ باعث از بین بردن حالت اولیه موها می‌شود و ممکن است موها برای همیشه فر و حالت طبیعی خود را از دست بدهند.
 3. در صورتی که مواد ریباندینگ استاندارد نباشد، ممکن است باعث حساسیت پوست سر گردد.

کراتین مو چیست؟

پیش از تعریف ریباندینگ و بوتاکس، ابتدا پرکاربردترین و شناخته شده‌ترین روش صاف کردن مو یا همان کراتینه مو را بررسی می‌کنیم. بسیاری از خانم‌ها یا آقایانی که موهای وز دارند، در صورتی که موهایشان را شانه کنند، با یک فاجعه بدتر از وز موهایشان روبه‌رو می‌شوند که معمولاً اتو مو یا سشوار تنها چند ساعت می‌تواند کمک حال موی وز این افراد باشد.

از این رو در صورتی که از موهای وز خود خسته شده‌اید، کراتین مو روش موقتی برای صاف شدن موهایتان خواهد بود. منظور از موقت، ماندگاری صافی مو از ۳ تا ۶ ماه است و پس از این بازه زمانی، صافی مو از بین می‌رود و به مرور زمان مو به حالت اولیه خود باز می‌گردد. برای انجام این کار باید از مواد کراتین مو درجه یک استفاده کنید.

کراتین یک پروتئین طبیعی مو و ناخن است که باعث استحکام، صافی و درخشندگی موها و همچنین استحکام ناخن‌ها می‌شود. در واقع مو از ۸% رطوبت، ۳% مواد معدنی و ۸۹% کراتین تشکیل شده است. افرادی که موهای خشک و وزی دارند و معمولا موهای فرشان حالت طبیعی و زیبایی ندارد، از کمبود این پروتئین در موهایشان رنج می‌برند.

کراتین مو چیست؟

مزایای کراتین مو

 • کراتین مو باعث درخشان و صاف شدن موها می‌شود.
 • کراتین، مو خوره، وز مو و شکنندگی مو را درمان می‌کند.
 • کراتین مو باعث پُر و جوان سازی موها می‌شود.

معایب کراتین مو

 • در صورتی که مواد کراتین مو استاندارد نباشد، ممکن است باعث حساسیت پوست سر گردد.
 • ماندگاری صافی مو با روش کراتین، کمتر از روش‌های دیگر است.
 • در وصورتی که آرایشگر یا فردی که موها را کراتین می‌کند، ماهر و با تجربه نباشد، ممکن است به موهایتان آسیب جدی وارد کند.

روش انجام ریباندینگ

ابتدا با شامپو مخصوص صافی موها شسته می شود. کاملاً موها را خشک کرده و به ۴ قسمت به صورت یک مثبت تقسیم بندی می کنیم.

مواد را در لایه های نازک به حالت طناب کشی به موها میزنیم، شانه کرده سپس لایه بعد… به این ترتیب تمام مواد را به مو آغشته میکنیم.بعد از ۲۰ دقیقه تست گره را در قسمت‌های مختلف سر انجام میدهیم اگر گره باز نشد صافی انجام شده ولی اگر گره باز شد مجدداً ۲۰ دقیقه ی دیگر مکث می کنیم.

تست گره:چند تار مو را گرفته گره میزنیم ، گره را بین دو انگشت کمی مالش میدهیم اگر باز شد هنوز صافی مو انجام نشده اما اگر باز نشد صافی مو عمل کرده و با دم شانه آرام گره را باز میکینم.

موها را با آب گرم بدون شامپو یا نرم کننده شستشو می دهیم تا مواد صافی مو کاملا از روی مو پاک شود

موها را با باد سشوار خشک کرده و در لایه های نازک با حرارت ۱۸۰ تا ۲۰۰ درجه سانتیگرارد اتو می کنیم.در این قسمت موها را به هر شکلی اتو کنید همان طور می مانند. به طور مثال اگر در هنگام اتو کشی مو را قوس دهید آن حالت در مو حفظ میشود.

بعد از اتو کشی خنثی کننده را به همان ترتیبی که مواد صافی را به مو زده بودیم استفاده میکنیم و پس از ۱۵ دقیقه مواد را شسته و ماسک موی مخصوص صافی مو (ماسک آرگان یا ماسک کراتین فلاویا) را میزنیم و پس از شستن موها را خشک کرده و مجددا اتو میکنیم.

نکته: مواد صافی مو و خنثی کننده را خوب با برس هم زده و بعد روی مو قرار می‌دهیم.می‌توانید از روغن آرگان اصل در مواد صافی استفاده کنید.

تفاوت ریباندینگ و کراتینه مو

اولین تفاوت ریباندینگ و کراتینه مو این است که به کراتینه مو روش صافی برزیلی وبه ریباندینگ مو در اصطلاح صافی ژاپنی میگویند

کراتینه مو یک روش برزیلی است که ماده اصلی تشکیل دهنده آن کراتین است. کراتین پروتیین سختی است که در بافت مو و ناخن وجود دارد.

خرید مواد کراتینه مو باعث می‌شود که فر و موج مو کاهش پیدا کند. برخلاف ریباندینگ که وظیفه اصلی آن صاف کردن شلاقی مو هاست.

تفاوت دیگر انها این است که درکراتینه کردن ماده کراتین توسط اتو مو به موها چسبیده میشود امادر ریباندینگ ساختارداخلی موها را دوباره شکل میدهد.

به کراتینه مو روش صافی برزیلی و به ریباندینگ مو در اصطلاح صافی ژاپنی میگویند.

ریباندینگ مو در واقع یک روش دایمی برای صافی مو به حساب می‌آید .

این روش علاوه براینکه باعث می‌شود مو‌های فر و مجعد به حالت نرم و درخشانی در بیایند و نگهداری از آن‌ها ساده‌تر شود بلکه در زمان افراد صرفه جویی می‌کند.

تفاوت ریباندینگ و کراتینه مو

به طور خلاصه تفاوت ریباندینگ با کراتینه کردن مو به شرح زیر است:

کار اصلی کراتینه مو ترمیم و تقویت مو هاست 

1. در کنار ان مو هارا صاف نیز میکند

2.برای هر نوع مو مناسب است

3. در ساختار مو تغییری ایجاد نمیکند

4. دوام کراتینه 4 الی 6 ماه است

5. بعد از کراتینه میتوان مو هارا بابلیس فر زد یا شنیون کرد و …

6.کراتین مو رطوبت و کراتین را به موها اضافه می کند

تفاوت هزینه ریباندینگ مو با کراتینه

تفاوت ریباندینگ و کراتینه مو در هزینه آن ها هم است که برای انجام دادن ریباندینگ مو در مراکز آرایشی باید 3 برابر کراتین مو هزینه کنید پس اگر به قیمت اهمیت می دهید و نمی خواهید هزینه زیادی را صرف این کار کنید بهتر است از روش کراتینه کردن استفاده نمایید. دلایلی که قیمت ریباندینگ مو افزایش می دهد: 1. مواد اولیه گران قیمت 2. فرآیند انجام دادن ریباندینگ زمان بر است. 3. به تخصص بالایی نیاز دارد تا به موها آسیب وارد نشود.

ماندگاری ریباندینگ بیشتر است یا کراتینه؟

طبیعتا ریباندینگ دارای ماندگاری دایمی است، البته تا زمان رشد مجدد مو از ریشه. که این مو به حالت اولیه، از ریشه متولد می شود. و مابقی موی شما تا سالیان طولانی به صورت لخت و شلاقی باقی خواهد ماند. در مقابل کراتینه تنها شش ماه میتواند موی شما را لخت نگه دارد، پس از آن به صورت تدریجی از ماه ششم اثرش کاهش می یابد. البته شما می توانید برای طولانی تر کردن اثر آن تا یک سال از مراقبت های بعد کراتینه کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تصویر خبرنامه
سفارش و مشاوره: 09128702614
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟